Konopiska CUP 2020 - Podsumowanie

Konopiska CUP 2020 - Podsumowanie

     Cykl turniejów Konopiska CUP 2020 pod Patronatem Wójta Gminy Konopiska Jerzego Żurka dobiegł końca. Czas więc na małe podsumowanie.

       Od początku lutego w hali w Konopiskach mieliśmy możliwość gościć wiele drużyn z całego województwa i nie tylko. Przyjechały do nas zespoły z takich miejscowości jak Zabrze, Piekary Śląskie, Kraków czy Radomsko, ale również z wielu okolicznych miasteczek. W sześciu turniejach Konopiska CUP 2020 wzięło udział prawie 400 dzieci i młodzieży w przedziale wieku 7-15 lat! Było to dla naszego klubu naprawdę duże przedsięwzięcie.
       Już 1 lutego pierwsi zaprezentowali się chłopaki z roczników 2011 i młodszych. W turnieju wzięło udział 8 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. Do rywalizacji przystąpiły Lot I Konopiska, Lot II Konopiska prowadzone przez Trenera Patryka Czyża, Stradom Częstochowa, Victoria Częstochowa, Sokół Wręczyca, Znicz Kłobuck, Płomień Czarny Las oraz Lotnik Kościelec. Najbardziej dramatyczny był półfinał pomiędzy Lotem Konopiska, a Victorią Częstochowa, która w końcówce spotkania zdobyła zwycięskiego gola.

       W finale Victoria nie dała szans Zniczowi Kłobuck wygrywając 3:0. W całym turnieju nie brakowało wielu pięknych akcji i goli, wypełnione trybuny kipiały emocjami, a każdy z zawodników zakończył rywalizację z uśmiechem na twarzy co nas jako organizatorów najbardziej cieszy.

Zwycięzca Konopiska Cup 2020 - rocznik 2011
Victoria Częstochowa


        Następnego dnia zjechały się do Konopisk zespoły złożone z roczników 2009 i młodszych. Tym razem grano systemem każdy z każdym, a w turnieju wzięło udział 6 drużyn: LKS Kamienica Polska, Czarni Starcza, Płomień Częstochowa, Płomień Czarny Las oraz gospodarze turnieju Lot Konopiska I prowadzony przez Trenera Adama Szczerbaka i Lot Konopiska II prowadzony przez Trenera Łukasza Kotasa. Mecze trwały po 17 minut, co łącznie dawało prawie 1,5 godziny gry na drużynę. Dodatkową atrakcją turnieju była „dogrywka szwedzka”, która wniosła sporo emocji na trybunach. Nie obyło się bez pięknych bramek oraz szybkich i składnych akcji.

        Pierwsze miejsce zajął gospodarz turnieju Lot Konopiska. Zawodnicy tego dnia byli w wysokiej dyspozycji i nie pozwalali rywalom na zbyt wiele. Efektem było 5 zwycięstw, tylko 2 stracone bramki, na 23 strzelone. Cała drużyna zasłużyła na pochwałę, zagrali świetne zawody, a najlepszym bramkarzem turnieju został Jakub Hewig. Natomiast druga drużyna Lotu zamknęła stawkę końcowa, ale warto podkreślić, że chłopcy naprawdę pokazali się z dobrej strony i widać u nich postęp w każdym turnieju.

Zwycięzca Konopiska Cup 2020 - rocznik 2009
LOT Konopiska

        15 lutego to czas dla rocznika 2007 i młodszych. W turnieju wzięły udział następujące zespoły: Gwarek Zabrze, Olimpia Piekary Śląskie, Sparta Lubliniec, KS Stradom, Płomień Częstochowa oraz gospodarze Lot Konopiska Trenera Jacka Ciekota. Tutaj również grano systemem każdy z każdym. Końcowym triumfatorem została drużyna Lotu Konopiska, choć po jednej porażce z Olimpią Piekary Śląskie gospodarze musieli czekać na rozstrzygnięcie ostatniego meczu turnieju pomiędzy Olimpią i Gwarkiem Zabrze.

       Na szczęście dla nas Gwarek pokonał Olimpię spychając ją na trzecie miejsce, a sam awansował na drugie. W ogólnym rozrachunku Lot wygrał 4 z 5 meczów i z 12 punktami zgarnął Puchar za miejsce pierwsze. Najlepszym strzelcem został młodszy o rok Bartek Cierpiał z Lotu Konopiska, który zdobył 8 goli. Natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Franciszek Świderski również z Lotu Konopiska.

Zwycięzca Konopiska Cup 2020 - rocznik 2007
LOT Konopiska

       Następnego dnia w niedzielę zaprezentowały się zespoły z roczników 2010. W turnieju tym udział wzięły takie zespoły jak: RKS Radomsko, Alkas Aleksandria, Orlik Blachownia, Sokół Olsztyn, Płomień Częstochowa oraz Lot Konopiska prowadzony przez Trenera Adama Szczerbaka.


    W tym turnieju dramaturgii było co nie miara. Zdobyte gole w ostatnich sekundach na wagę 3 punktów, piękne gole z rzutów wolnych i morze emocji. Takie turnieje lubimy. Końcowym triumfatorem został zespół Płomienia Częstochowa, a najlepszym strzelcem turnieju został Bartosz Gondro z Lotu Konopiska – zdobywca 7 goli.

Zwycięzca Konopiska Cup 2020 - rocznik 2010
Płomień Częstochowa

       Ostatnie turnieje odbyły się w weekend 22-23 lutego. Zaprezentowały się nasze najstarsze roczniki oraz najmłodsze. W sobotę w Konopiska Cup zagrali chłopaki z rocznika 2005 i młodsi. W turnieju wzięły następujące zespoły: Skra Częstochowa, UKS Raków Częstochowa, KS Panki, KS Stradom Częstochowa, RAP Radomsko oraz Lot Konopiska prowadzony przez Trenera Michała Jelonka.

       W turnieju bezkonkurencyjna okazała się Skra Częstochowa. O drugim miejscu zadecydował bezpośredni pojedynek między UKS-em Raków, a gospodarzami. Niestety dla nas Raków wygrał po dogrywce i Lot Konopiska ostatecznie zajął trzecie miejsce.

Zwycięzca Konopiska Cup 2020 - rocznik 2005
Skra Częstochowa

       W niedzielę z najmłodszymi zawodnikami do Konopisk zjechało się mnóstwo kibiców (rodziców). Zobaczyliśmy w akcji następujące zespoły: Skra Częstochowa, Ajaks Częstochowa, Orlik Blachownia, Polonia Kraków, MLKS Woźniki, Sokół Wręczyca oraz Lot Konopiska prowadzony przez Trenera Marka Szyduk. Pełne trybuny dopingowały głośno swoje pociechy. Choć turniej był prowadzony bez klasyfikacji to nie zabrakło trąbek, śpiewów, radości oraz łez. Wszystkie dzieci zostały obdarowane pamiątkowymi medalami oraz książkami ze słynnymi piłkarzami. Bardzo się cieszymy, że turniej przebiegł sprawnie przy takim ogromie ludzi.


Bardzo dziękujemy Wójtowi Gminy Konopiska, Panu Jerzemu Żurkowi za objęcie patronatem naszego turnieju.

Dziękujemy GCKiR-owi za udostępnienie tej pięknej hali na to wydarzenie. Cieszymy się, że Konopiska mają takie warunki do przyjęcia wielu przyjezdnych zespołów, a my możemy z tego korzystać na co dzień.

Podziękowania kierujemy również dla Pana Artura Brędzla, właściciela firmy Boulangerie, który obsłużył każdy turniej od strony cateringu.

Dziękujemy również Podokręgowi Częstochowa za wsparcie naszego turnieju.

Specjalne podziękowania dla Prezesa Lotu Konopiska Rafała Jezierskiego, który włożył wiele pracy i dbał o to żeby niczego nam nie zabrakło.

Podziękowania należą się również Trenerom Lotu Konopiska, którzy nie tylko prowadzili swoje zespoły, ale byli czynnymi organizatorami.

I na koniec najważniejsze podziękowania kierujemy do Naszych Rodziców. Wiemy, że bez Was takie wydarzenia nie mogłyby się odbyć. Dziękujemy, że byliście z nami!

Konopiska Cup 2020 możemy uznać za zakończony i zapraszamy do nas za rok.

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości