70 - lecie rozegrania pierwszego meczu na Lipowej 8

70 - lecie rozegrania pierwszego meczu na Lipowej 8

Wszystkich obecnych i byłych zawodników , działaczy, kibiców, i sympatyków klubu Lot Konopiska , serdecznie zapraszamy do udziału w pikniku upamiętniającym pierwszy mecz piłkarski rozegrany na naszym boisku.Planujemy wiele atrakcji, o których będziemy informować na bieżąco. W planach między innymi mecz drużyny seniorów a także mecz drużyn oldboyów naszego klubu z drużyną zaproszonych gości. Każdy kto chciałby uczestniczyć w meczu oldboyów lub pomóc w organizacji imprezy , proszony jest o kontakt telefoniczny z inicjatorem przedsięwzięcia panem Andrzejem Szymankiem tel 794 961 622 lub panemWojciechem Batorem tel 500 070 136.

Pozdrawiamy zarząd GLKS Lot Konopiska

Fragment historii:

"Największe problemy niosła ze sobą jednak budowa boiska. Jak donosiła prasa w 1949 roku: „boisko zostało już zniwelowane. Obecnie górnicy przystąpią do zaorania go celem usunięcia kęp trawy, po czym do uwalcowania oraz zasiania rajgrasu, dzięki czemu powstanie równy i estetyczny dywanik trawiasty. Boisko ma piękne położenie i znajduje się w ogrodzie obok dworku Zjednoczenia Kopalń Rudy Żelaznej. Mierzy ono 110 metrów długości i 70 metrów szerokości. Wzdłuż jednej z głównych linii wzniesione zostaną stopnie z ławkami dla widzów a w przyszłości wokół boiska zbudowana będzie bieżnia lekkoatletyczna (…) pozostało jeszcze wiele do zrobienia.”
Już w tym samym - 1949 roku - rozegrano pierwszy mecz na nowym stadionie (22 lipca – 6:6 z „Gwardią” Częstochowa). W następnym roku drużyna wzięła udział po raz pierwszy w rozgrywkach mistrzowskich, występując w klasie „C”"

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości