23 sierpnia 2022 do grona partnerskich klubów Rakowa dołączył Lot Konopiska.

W budynku Akademii miało miejsce spotkanie dla nowych i dotychczasowych partnerów Rakowa w Projekcie Klubów Filialnych. W obecności Prezesa Zarządu Rakowa Częstochowa Adama Krawczaka oraz Dyrektora Akademii Rakowa Dariusza Grzegrzółki przedstawiciele Lotu Konopiska podpisali umowy oraz otrzymali okolicznościowe upominki.

– Dla Rakowa bezpośrednią korzyścią jest to, że najzdolniejsi chłopcy od naszych partnerów przyjeżdżają w pierwszej kolejności do Akademii Raków i mają okazję zobaczyć w jakim są miejscu sportowo. Oczywiście mamy sytuacje, gdzie Ci chłopcy są na tyle dobrzy, że zostają w naszych drużynach i z tych perełek cieszymy się w Rakowie najbardziej – mówi koordynator Projektu Klubów Filialnych – Dawid Krzętowski.


– Nasi partnerzy czerpią od nas nasze doświadczenie. Jesteśmy otwarci, przekazujemy im praktycznie całe “know how“ Akademii. Mamy dedykowane warsztaty szkoleniowe, trenerzy mają łatwiejszy dostęp do staży i wiele innych korzyści. Projekt opiera się na partnerstwie i my nasze kluby filialne traktujemy jak równorzędnych partnerów, którym chcemy pomóc się rozwijać zarówno na płaszczyźnie sportowej jak i organizacyjnej – podsumowuje Krzętowski.


Projekt zakłada wielopłaszczyznową współpracę, m. in. w obszarach metodyki szkolenia czy organizacji pracy. Na PKF składa się również dostęp do staży trenerskich, udział w eventach organizowanych przez Akademię, a także szeroki zakres szkoleń.