Runda jesienna sezonu 2023/24 trwa już w najlepsze, wszystkie nasze zespoły zainaugurowały swoje rozgrywki, a niektóre z nich rozegrały już nawet po cztery ligowe mecze. Poniżej przedstawiamy wyniki oraz opisy spotkań, które zostały rozegrane w ostatnim tygodniu.
Lot Konopiska (G) – Orlik Blachownia
Victoria Częstochowa – Lot Konopiska (F1) 0-29
Lot Konopiska (E2) – Ajaks Częstochowa 10-8
Skra Częstochowa – Lot Konopiska (E1) 17-0
Jedność Boronów – Lot Konopiska (D1) 4-5
Olimpijczyk Częstochowa – Lot Konopiska (D1) 5-0
Lot Konopiska (C1) – Gwarek Tarnowskie Góry 2-1
Lotnik Kościelec – Lot Konopiska (seniorzy) 4-0

Zacznijmy od najmłodszych:
✴️ Podopieczni Łukasza Kotas, zawodnicy z roczników 2016/17 i młodsi rozegrali w tygodniu mecz sparingowy przeciwko Orlikowi Blachownia. Dla wielu z naszych graczy był to premierowy występ w barwach Lotu.

✴️ Dwa zespoły żaków w poniedziałek rozpoczęły swoje rozgrywki; pierwsza ekipa złożona z zawodników urodzonych w 2015 zmierzyła się w Częstochowie z Victorią, notując świetny wynik okraszony 29 zdobytymi golami! Drugi z zespołów (głównie chłopcy z rocznika 2016) wystąpił w turniejowych rozgrywkach, rywalizując ze Zniczem Kłobuck oraz dwoma zespołami Zjednoczonych Szarlejka.

✴️ Orlicy młodsi rozegrali swój drugi ligowy mecz, tym razem w roli gospodarza podejmowaliśmy Ajaks Częstochowa. Wyrównane i zacięte spotkanie obfitowało aż w 18 bramek, a po końcowym gwizdku to nasi zawodnicy mogli się cieszyć z dwubramkowego zwycięstwa. W sobotę, w ramach dodatkowych zajęć chłopcy z rocznika 2014 zmierzyli się w towarzyskim meczu przeciwko… rodzicom.
✴️ Dużo gorzej powiodło się orlikom starszym, którzy w Częstochowie polegli w rywalizacji ze Skrą. Dobrze dysponowani Skrzacy nie pozwolili na zbyt wiele naszym graczom i zachowali w tym meczu czyste konto.
✴️ Drużyny Młodzika wystąpiły ze zmiennym szczęściem, w piątek w Boronowie wygraliśmy 5-4 dzięki hat-trickowi Filipa Treli oraz trafieniom Dawida Morzyka i Jakuba Henkiela. Niestety dzień później ulegliśmy Olimpijczykowi Częstochowa aż 0-5.
✴️ Świetne wieści dotarły do nas w sobotnie południe: trampkarze odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach 2 ligi śląskiej, pokonując po zaciętym meczu Gwarek Tarnowskie Góry 2-1, po trafieniach Kamila Cuglowskiego oraz Bartosza Smagi.
✴️ Seniorzy Lotu w Kościelcu ulegli miejscowemu Lotnikowi 0-4 i po sześciu kolejkach Ligi Okręgowej z dorobkiem 3 punktów plasują się na 14. pozycji w tabeli.